Zde se můžete podělit o své zkušenosti se štěnicemi, klást otázky, získat odborné odpovědi či sami na některé dotazy reagovat.

 

Vzhledem k veliké vytíženosti se může stát, že budeme odpovídat s prodlevou.. Děkujeme za pochopení

.

Toto forum jsme založili za účelem odborné pomoci lidem v tíživé situaci zvané "mám štěnice". Věnujeme tomu zdarma své úsilí a svůj volný čas.  Upozorňujeme tedy konkurenční firmy, aby naše stránky nezneužívaly ke vzájemné pomluvě.

Podle zákona 480/2004 Sb sice nejsme za obsah příspěvků odpovědni a ani na ně nemusíme dohlížet a kontrolovat je (§ 5 a 6), ale nemáme už následně sílu ani chuť na rozsáhlé mailové korespondence s postiženými účastníky. 
 

 

1. 5. 2018

Nedopatřením došlo ke smazání celého fora - tedy přibližně přes tisíc příspěvků a odborných odpovědí za cca 6 let. Je nám to líto, ale věříme, že zde  brzy bude opět dostatek příspěvků i odpovědí a Vy tak budete moci nelézt vše, co potřebujete o štěnicích vědět…


 

 

Diskusní téma: Štěnice a vše kolem nich

Datum: 09.05.2018

Vložil: Monika

Titulek: dotaz

Dobrý den,
na vašem webu jsem si pročetla spoustu zajímavých věcí. Chtěla jsem se zeptat, zda je nějaký "fígl", jak si štěnice domů nepřinést. Konkrétně se nám v práci objevilo několik lidí z ubytovny, kteří jsou poštípaní a na ubytovně je mají. Vedení firmy s tím ale nechce mít nic společného, chtěla bych se tedy nějak pokusit vyvarovat se tomu si "nájemníky" donést domů, je nějaká možnost tomu předejít?
Děkuji moc za odpověď.

Datum: 09.05.2018

Vložil: admin1

Titulek: Re: dotaz

Dobrý den,

záleží na tom, jakou práci děláte. Jestli spolu sdílíte stejné šatny, sedáte na stejné židle apod. Nevím více info, odpovím tedy obecně.
Pokud se převlékáte, je dobré sklidit oblečení vždy do igelitky. Prac. oblečení, které si potom nesete na vyprání domů, je dobré mít v nějakém pytli/igelitce a z něj přímo do pračky min. na 60 stupňů. Pokud navštěvujete nějaké byty se soc. slabými občany, nikdy si nesedat jinde, než v kuchyni, pokud si tedy musíte sednout. Tašku také položit jen v kuchyni, příp. pověsit na kliku od vchodových dveří. Pro konkrétnější odpověď potřebuji vědět více informací...

Datum: 14.05.2018

Vložil: Monika

Titulek: Re: Re: dotaz

Děkuji moc. Pracuji cca 4 metry od nejbližšího " zasaženého", v práci se nepřevlékám a ani nemáme stejnou skříňku na kabelky - tedy alespoň já ne. Takže můžu být relativně v klidu, podle toho co jsem pochopila.
Děkuji moc a přeji příjemný zbytek týdne.

Datum: 04.05.2018

Vložil: Petra

Titulek: je to škoda

Dobrý den,
v minulosti jsem měla štěnice a Vaše forum mi strašně pomohlo, prakticky i psychicky. Našla jsem na něm vlastně všechny potřebné informace. Občas ještě koukám. Je mi líto, že se tak cenné informace ztratily. Jste opravdu odborníci. Držim palce.

Datum: 04.05.2018

Vložil: admin1

Titulek: Re: je to škoda

Děkujeme za chválu i za podporu. Ano, je to škoda, ale ono se to zase nastřádá.. :)

Datum: 04.05.2018

Vložil: Lenka

Titulek: štěnice vs. mrazák

Dobrý den,

koncem května za mnou má přijet přítel (dlouho jsme se neviděli), bohužel se však u něj vyskytly štěnice. Již bylo provedeno několik postřiků, bohužel nedávno byly nalezeny ještě dvě živé štěnice + několik vajíček, takže následovala další desinsekce. Nicméně až ke mě přítel pojede, nemůžeme mít 100% jistotu, že se u něj štěnice již nevyskytují. Jako prevenci nás napadlo dát všechny věci do mrazáku (v němž je -23 °C), a to na 3 dny (kromě mobilu, ten by tam byl 24 hodin).

Prosím Vás, domníváte se, že prevence je dostatečná, popř. co ještě můžeme udělat pro to, abychom zminimalizovali riziko přenosu štěnic? A i po těchto opatřeních, jak velké je riziko jejich přenosu (jsem velmi vážně nemocná a nemohu si dovolit sem štěnice zavléct).

Předem děkuji za opdověď a přeji pěkný den.

Datum: 04.05.2018

Vložil: admin1

Titulek: Re: štěnice vs. mrazák

Mrazák je dobrá varianta, ohledně oblečení úplně stejně postačí vyprat věci min. na 60 stupňů. Myslím, že mobil bude stačit rozebrat a důkladně prohlédnout – pozor třeba nad lavorem apod., kdyby chtělo něco utéct.
Bude dobré, když s sebou nebude brát věci z postelí a okolí. Tedy brát věci vyprané/prošlé mrazením. V tomot případě je riziko zcela minimální.

Záznamy: 101 - 107 ze 107
<< 1 | 2 | 3

Přidat nový příspěvek