Datum: 23.10.2018

Vložil: M. Borovanská

Titulek: Re: Stěnice

1) Tak předně pochvala firmě za důkladný zásah i příkladnou komunikaci.
2) Jestli chápu dobře, proběhla ošetření a tedy i prohlídky sousedních bytů? Při prohlídkách lze také určit, jestli již v nějakém bytě výskyt je / byl - podle stop. Samozřejmě byt už může být ale vymalovaný, postele vyhozeny. To už samozřejmě nezjistíte nic.
3) Máte pravdu, že kdybyste čekala, tajila, mohl být finančně postižen někdo jiný. Je to zcela nelogický přístup SVJ. Tímto přístupem bude brzy zamořen celý dům. Všichni totiž raději budou mlčet. Vy jste jim prokázala naopak službu a zachránila sousedy před zamořením. Možná byste jim to měla říct - viz. náš úvodní článek.
4) Ochranou dezinsekci má vždy povinnost provést majitel objektu/nemovitosti. V tomto případě vy jste přímý majitel bytu, výskyt byl u Vás. Pokud tedy není ve stanovách SVJ něco jiného, asi s tím moc nenaděláte. Jak jsem ale psala výše, určitě to není správný a morální přístup. Určitě jste sii samozřejmě nezavlekla štěnice schválně. Náklady na spol. prostory a ostatní byty by Vám určitě být účtovány neměly.
5) Výskyt v koupelně či WC opravdu není typický. Může sem ale dojít k pasivnímu zavlečení s věcmi z postelí (povlečení, pyžama atd.). Také by samozřejmě mohlo jít o migraci z okolí, ale to musí vyloučit právě prohlídky...
5) Píšete o stacionáři, zde je vždy větší pohyb lidí a u ment. postižených lidí se často setkáváme s tím, že se na to dlouho nepřijde. Neumí si říct, že je něco svědí, často mají různé kožní problémy a jiné komplikace, takže si to rodina se štěnicemi nespojí - teprve až když je jich více, tak je objeví. Kromě spousty dalších možností zvažte i možnost, že jsou odtud - buď přímo z prostor nebo je může mít nějaký jejich klient doma. A znovu, není to ani zde ničí vina ani ostuda. Štěnice jsou tak rozšířené, že je velice jednoduché v dnešní době k nim přijít.

Přidat nový příspěvek