Zde se můžete podělit o své zkušenosti se štěnicemi, klást otázky, získat odborné odpovědi či sami na některé dotazy reagovat.

 

Vzhledem k veliké vytíženosti se může stát, že budeme odpovídat s prodlevou.. Děkujeme za pochopení

Autor tohoto webu NEZODPOVÍDÁ ZA OBSAH JEDNOTLIVÝCH PŘÍSPĚVKŮ.

.

VZKAZ PRO SOS-ŠTĚNICE A DERTIZACE.NET

Prosím, vyřizujte si svůj konkurenční boj jiným způsobem a někde jinde.
Toto forum jsme založili za účelem odborné pomoci lidem v tíživé situaci zvané "mám štěnice". Věnujeme tomu zdarma své úsilí a svůj volný čas.  Podle zákona 480/2004 Sb sice nejsme za obsah příspěvků odpovědni a ani na ně nemusíe dohlížet a kontrolovat je (§ 5 a 6), ale nemáme už následně sílu ani chuť na rozsáhlé mailové korespondence s postiženými účastníky.


Diskusní téma: štěnice

Datum: 17.09.2017

Vložil: Ivana

Titulek: dotaz

Dobrý den...mám dotaz...u mého otce v panelové bytě se objevily štěnice...požádal o pomoc mého manžela o přípravu bytu před plynovanim...manželovi spadla na hlavu policka...která byla plná stenic...druhý den se mu na těle objevilo několik stipancu...chci se jen zeptat...jestli ho mohli stenice postipat tím ze na něj spadly nebo to přinesl domů a postipalo ho to přes noc...všechny věci si svleknul venku na zahradě a okamžitě vypral na 60st....mám z toho hrůzu...děkuji za odpověď

Datum: 18.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: dotaz

Obojí je samozřejmě možné, ale Pokud se svléknul a vše dal do Pytle ještě Před Příchodem domů, mohlo by to být v Pořádku. Nezbývá než čekat nebo nechat rovnou ošetřit...

Datum: 17.09.2017

Vložil: Hanka

Titulek: štěnice

Dobrý den. Zdržovala sem se v bytě kde v jednom pokoji ne v mem byly štěnice. už jsem déle jak mesic v jinem dome ( u rodičů) nikde nic nepozorujeme štípance nejsou, když tak maximalne od komára - těch tu máme šíleně moc.

každý vecer pro jistotu prohlížím matrace a postel, ale nikde nic ani trus ani zadni jedinci .

Chtěla bych se zeptat jestli máte nějaký odhad na to, za jak dlouho by tak pripadne přivezené štěnice, mohly objevit? a zda je velka pravděpodobnost, že když jsme tu čtyři a ani jeden poštípan, že by se radej skrývali a hladověli nez vylezli a poštípali nas nekoho ?


Předem Vám mnohokrát děkuji, třeba po vaší odpovědi už budu konečně v noci spát .

Datum: 18.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: štěnice

Pokud má štěnice v dosahu potravu, nebude dlouho hladovět. Většinou to lidé odhalí po cca 1-2 měsících. Když jsou hodně citliví i dříve, když nemají reakci, tak klidně i po 3-4 měsících.


Datum: 14.09.2017

Vložil: Marta

Titulek: Štěnice

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Před týdnem nám udělali postřik na štěnice, kde jsem vše z úložného prostoru pod postelí dala do igelitových pytlů, samozřejmě vše vyprala, ale zapomněla jsem, že v pytlích jsou společenské hry,kresby a sešity od dětí a teď se bojím, že jsou ty štěnice v těch krabicích a znovu by se mohly namnožit. Další postřik máme za týden. Mám to raději asi vyhodit, že?
Velmi Vám děkuji.

Datum: 18.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Štěnice

Nemusíte, proberte opatrně vše např. ve vaně, pro větší jistotu mžete nadělat balíčky a vše postupně zmrazit...

Datum: 12.09.2017

Vložil: admin-1

Titulek: vzkaz pro pana Honzu

Děkujeme za Váš příspěvek, nicméně se v podstatě jedná o reklamu na konkurenční firmu - byť jistě dobrou - a proto jsme příspěvek smazali. Jistě chápete, že věnovat zdarma své úsilí i čas tomuto foru není jednoduché a proto se nám to nezdá fér...

Datum: 05.09.2017

Vložil: Lucie

Titulek: hubeni párou

Dobrý den.

Bydlím na bytě kde si spolubydlící z dovolene privezla štěnice zjistili jsme to az po nejake dobe a byt nechaly vystříkat postřikem , ale od doby co spolubydlici zjisila že štěnice sou v bytě jsem několikrát jela i s věcmi k rodičům.
tam nikde nepozurujem že by se štěnice vyskytovaly. je to už vic jak 3 tydny a nikdo neni poštípaný ani nikde nejde nic vidět. prohledaly jsme postele matrace i sedačky a nikde nic.

Doma máme parní čistič který má něco kolem 100°c teplotu páry.
Chci se zeptat , kdyz bych dukladne preventivne použila tenhle parni cistic na matrace koberce ,postele a vsechny možné kouty a věci kde by se eventuálně případně štěnice mohly vyskytovat , zda nemůžu zhoršit situaci. četla sem že štěnice umírají i s vajíčky pri teplotě nad 60 °c ale raději se ptam jesti bych tim jeste případným výskyt nejak nezhoršila .


Děkuji za odpověď.

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: hubeni párou

Dobrý den,

preventivně a při počátečním zamoření může pára pomoci.

Datum: 04.09.2017

Vložil: Karolína

Titulek: Lezou štěnice po bytě i když není v bytě člověk ?

Dobrý den.

Mam pronajaty pokoj v bytě 4+1.
Bydlíme zde tři. Já, slečna které byt patří a ještě jeden spolubydlící.

Spolubydlící si nějakým způsobem přinesl do bytu štěnice.
Po zjištění slečna majitelka volala deratizaci.
deratizace byla provedena postřikem celého bytu.
Při provádění Postřiku bylo zjištěno že štěnice jsou převážně jen u spolubydlíciho v pokoji. Já a slečna majitelka jsme měli v pokoji jen po jedné štěnici kterou pan odborník při stříkání našel a přímo ji zabil a ani jedna pokousana nejsme jen spolubydlící co štěnice přivezl. Vystříkal nám oblečení , vlezl i do skříni postříkal všechny kapny a všechno co v pokoji bylo.
Nicméně spolubydlící se sebral a ještě se v bytě neukázal.
slečna majitelka odjela na dovolenou a já musím odjed také pryč.

Takže bych se chtěla zeptat zda stačí když byl proveden postřik a na konci měsíce bude opakován. Zda stačí takové ošetření nebo jestli je potřeba třeba i dýmovnice nebo ošetření párou?
Nebo jestli je třeba dobré umístit ještě lepová monitorovací past na štěnice s atraktantem?

Také bych se ještě chtěla zeptat zda štěnice vylízají i během toho kdy v bytě nikdo není nebo zda jsou schované a vylízají pouze v dobu kdy cítí člověka v bytě.
Předem moc děkuji za odpověd.

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Lezou štěnice po bytě i když není v bytě člověk ?

Určitě není dobré byt opustit, někdy to ale jinak nejde. Dýmovnice jako doplněk postřiku zvýší jeho účinek. Nelze v zásadě vyloučit, že se to nepovede, ale také nelze zaručit. že ano. Je to 50 na 50. V momentě. kdy zůstanou štěnice "doma samy", začnou se po čase rozlézat a hledat potravu.

Datum: 02.09.2017

Vložil: Bedřich.

Titulek: Štěnice

Týden po prvním postřiku ještě nacházím v posteli sice málo aktivní ale stále živé štěnice /tak jednu denně/.Psychicky mě to deptá.Chtěl bych vědět zda se situace zlepší a jak dlouho působí nastříkaný přípravek.V lůžku přespávám i kdy ž je to odporné.Štípance na sobě nevidím asi to mě nepůsobí .Chtěj bych vědět jestli nemáte zkušenosti se solidními firmami,které působí na území Ostravy. U nás zákrok provedla firma Gratis.Měl bych ještě dotaz na váš názor na hubení štěnic horkou suchou párou které doporučuje na internetu firma G-Stev sro.Děkuji

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Štěnice

Dobrý den,
je normální, že po prvním zásahu se mohou ještě štípance i štěnice objevit. Je potřeba to psychicky vydržet. Kolem Ostravy nikoho neznáme, je to na druhém konci..
Na to se nás ptá hodně lidí - pára je dobrá věc - jako doplněk, vždy musí jít ruku v ruce s postřikem. Dle metodiky, vzhledem k bionomii štěnic, je třeba provést druhý zásah - v odborné literatuře se mluví dokonce o více zásazích. Určitě se leckdy podaří - a to i bez páry - vyhubit štěnice jedním zásahem. Nelze na to však spoléhat, často se stává, že dotyčný už potom není schopen kvůli zminimalizování populace štěnic jejich výskyt detekovat. Stane se tak opět až po určitém čase, kdy se už znovu rozmnoží. podle citlivosti dotyčného to může být klidně 1 - 3 měsíce.

Datum: 02.09.2017

Vložil: Karol

Titulek: Rada

Dobrý den, můžete mi prosím také poradit? Synové 6 let a 4 měsíce, spinkají ve stejném pokoji, starší celý postipany, miminko nic, Štípance se tedy objevily po dni stráveném u rybníka, avšak sousedí nad náma štěnice měli, kontrolovala jsem vše, žádné hnízdo jsem nenašla, dnes u mě v rozkládací sedačce malý světlý brouček, u syna také a jeden lezl po zdi, jen světlý broučci, mohou to být nymfy, nemohu spát, pořád jen svitim a kontrolují

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Rada

To, co jste našla, nemusí být štěnice, ale také to neznamená, že tam někde nejsou. Je normální, že nejdříve sají na 1 člověku, Potom se postupně rozlézají dále. Určitě objednejte firmu na prohlídku - jste-li v našem dosahu, volejte na 773 531 315

Datum: 30.08.2017

Vložil: Lída

Titulek: Bolí a svědí štípnutí štěnicí bezprostředně?

Necháváme okno otevřené, takže jsem doposud nevěnovala pozornost kousnutí , které jsem považovala za od komáří, nicméně v poslední době mě intenzivní pálení i vzbudí a hlavně do rána zmizí beze stopy. Dnes jsem v polospánku nahmátla cosi měkkého, bohužel mi to došlo až když jsem procitla úplně a bylo to pryč, kousance na několika místech palčivě svěděly, komáří ani štěnice nikde. Do rána po kousancích ani stopa, což po komárech bývá. Prohlédla jsem okolí postele a žádné popisované známky štěnic jsem nenašla. Mohou se kousnutí projevovat takto? Je na čase volat firmu i když jsem vlastně kromě kousanců, které ráno nejsou vidět ani cítit , nic nenašla?

Datum: 01.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Bolí a svědí štípnutí štěnicí bezprostředně?

Reakce na poštípání je u různých lidí různá. V zásadě platí, že v době, kdy něco pocítíte, je už štěnice pryč - vypouští dostatek látky, která místo znecitlivuje. To, že Vám štípance zmizí a od komárů ne je zvláštní, ale ne zas až tak moc. Určitě bych zvážila prozatím provedení prohlídky nějakou firmou.

Datum: 01.09.2017

Vložil: Lída

Titulek: Re: Re: Bolí a svědí štípnutí štěnicí bezprostředně?

OK, děkuji, myslela jsem si to. Předpokládám, že když zjistíte invazi, dvakrát nepojedete a uděláte zásah hned-je tedy vhodné dělat v předstihu nějaké předběžné akce? Myslím např vystěhování, vyprání a vymražení textilí ze skříní a úložných prostor, zapytlování a přenesení na nějaké neutrální území, např do sprchového koutu? Nedovedu si představit, jak to všechno udělat v krátké době a přitom v tom bytě dál bydlet. Co s knihovnami a věcmi, které nejdou ani vymrazit, ani vyprat? Bude nutné vystěhovat a vystříkat i skříně, nebo stačí jen postřik nábytku a pak dělat svědomitě návnadu?

Datum: 08.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Re: Re: Bolí a svědí štípnutí štěnicí bezprostředně?

V zásadě Platí, že je třeba vyklidit vše z Postelí a jejich okolí. Pokud by bylo nakonec třeba udělat víc, oznámí vám to jistě technik. Určitě nic nestěhovat

Datum: 27.08.2017

Vložil: Postrik vs. Para s postrikem

Titulek: Prosim o nazor

Dobry den, moc se omlouvam, ze rusim takhle v nedeli, pravdepodobne jsem si privezla stenice v patek brzy rano v kufru z jednodenniho pobytu v Praze. Vcera vecer jsem nasla jednu u syna v posteli, od te doby nikdo v pokoji nebyl a ja panikarom a obvolavam firmy v okoli, jsem z Karvine. Cetla jsem na netu vase diskuze a obdivuji a dekuji za tuto vasi cinnost, jen jsem chtela znat vas nazor na likvidaci 200stupnovou suchou parou v kombinaci s postrikem, pry je to na poprve v 95%, ted to sice vyjde draz, ale v souctu, kdy se postrik musi opakovat, to neni takovy rozdil, mohu se s detmi prestehovat do noveho. Budeme stehovat jen obleceni, ktere uz ted peru na 60 a 90 C. Moc dekuji

Datum: 01.09.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Prosim o nazor

PředPokládám, že jsme sPolu již hovořili Po telefonu...

Datum: 09.08.2017

Vložil: Romana H

Titulek: Postrik

V jakem meritku se michaji slozky na postrik? Prvni postrik proveden 10.6po nem jsem nachazela stále e lezouci jedince. Pan od firmy tvrfil, že je to normalni. Nyni drihy postrik, dle protokolu jine davkovani latek do postriku, po nem nachazime mrtve.. Znamena to ze prvni postrik byl proveden spatne?

Datum: 10.08.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Postrik

Ne, pán má pravdu, je to zcela normální. To neznamená, že po prvním postřiku není spousta mrtvých, ale líhnou se ještě vajíčka..

Datum: 10.08.2017

Vložil: Romana H

Titulek: Re: Re: Postrik

No ale nenasla jsem mrtve žádné... Az ted po druhém... Jak dlouho musi lezt po osetrenych plochach aby chciply? Uz jsem z toho fakt na prasky. Tyden po druhem postriku a nasla jsem dve živé

Datum: 09.08.2017

Vložil: Martin

Titulek: dymovnice

Dobry den, je mozne pouzit v panelaku dymovnice proti stenicim, nebo je toto nejak zakazano? Chtel bych je koupit ale abych z toho kdyz je v byte odpalim nemel nejake problemy. Dekuji za odpoved.

Datum: 09.08.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: dymovnice

Dýmovnici samozřejmě použít jde, musí se ale dobře vše utěsnit. Každopádně Vám to nedoporučuju!!! Štěnic se dýmovnicí nezbavíte. Pročtěte si starší příspěvky.

Datum: 05.08.2017

Vložil: Ivana

Titulek: Dotaz

Stehujeme se pryč z města ve kterem je obrovsky vyskyt šťenic,měli jsme je v domě cc před rokem a pul ale do teď byl naprosty klid, manžel nosil veci ze sklepa je možne že by mohli byt v dece kterou tam muž odložil kdyz se v domě vyskytovali

Datum: 05.08.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: Dotaz

Pokud nebyl výskyt přímo u Vás, je vysoce nepravděpodobné, že by v ní mohly štěnice být...

Datum: 04.08.2017

Vložil: ina

Titulek: štěnice bez krve?

Děkuji předem za vaši odpověď.
Vyskytly se nám v bytě štěnice.Deratizačnî firma provedla před 4 týdny postřik, včetně skříně v ložnici, kde mám krom jiného tašky. Zítra udělají druhý postřik.
Dneska jsem si vzala z vystřikané skříně menší kabelku a před odchodem ven ji prohlédla-nic. Po půl dni jsem na ní zabila lezoucího brouka, velikostí odpovídal dospělé štěnici,ale nebyl krvavý. V panice jsem ho rozplácla, takže jsem ho pak nemohla prohlédnout.Mohla to být nenacucaná štěnice?
Taky by mě zajímalo,jestli můžu mít menší reakci na případné štípance?
Někdy mám jeden nebo dva velmi drobné pupínky vedle sebe. První štípance
jsem měla před měsícem a byly dost velké a svědily.
Díky za vaši práci a rady nám postiženým je to velká psychická
podpora.Díky!

Datum: 05.08.2017

Vložil: admin 1

Titulek: Re: štěnice bez krve?

Dobrý den,

kdyby to byla "nacucaná štěnice", určitě by z ní šla krev.
Menší reakci mít můžete, může se jednat o poštípání jen nymfou, ta nepotřebuje tak dlouho sát, tudíž nemusí vzniknout moc štípanců...

Datum: 17.07.2017

Vložil: Romana H

Titulek: Jak dlouho po postriku mohu nachazet stenice?

Dobrý den presne pred tydnem mi byl proveden postrik v byte. Jeden pokoj cely a druhy jen kolem postelu, pan rekl, ze zrejme pokoj neni napadeny když nikdo nemame stipance ani zadne stopy. Ohnisko bylo prave v druhem pokoji v posteli kterou jsme hned vyhodili. Byt je obecni,nahlasila jsem na urad, tam mi bylo receno ze firma jim rekla, že staci vystrikat stoupacky v rade kde je nas byt a ostatni byty pry ne kdyz lidi nemaji zadne znamky toho, že by byly i u nich. Mrsto mi sdelilo ze si posyrik bytu hradim dama a ze oni plati jen ty stoupacky. Chci se zeptat jak dlouho po postriku muzu nachazet jeste zive jedince? Pan rikal ze az dva tydny. Tyden se v tom pokoji normalne spalo, stipance nikdo nemel, ale uz jsme adi 4brouky nasli. Jenze dnes tam nikdo nespal jelikoz mam deti na prazdninach sama spim s miminem v obyvaku a dnes mu po posteli lezly dve stenice. Postipany nejsme. Znamena to ze lezou z toho druheho pokoje za nami? Jak dlouho trva nez postrik zabere? Nic jsem od postriku nemyla. Dekuji

Datum: 27.07.2017

Vložil: Z. Machatova

Titulek: Re: Jak dlouho po postriku mohu nachazet stenice?

Dobry den,
sama resim stenice uz nejakou dobu. Poprve se u me objevily v breznu tohoto roku. Probela 2 osetreni deratizacni firmou + jsem stejne vsechny veci okolo mista, kde byly, vyhazela.
Do toho se byt predelaval - podlaha, okna, malovani.. Byl dlouho klid. No, a po 3 mesicich jsem je nasla znovu.
Chtela jsem Vam jen poradit ohledne sireni.. Nema cenu se stehovat z jednoho pokoje do druheho. Stenice pujdou za Vami! Je tedy lepsi zustat spat v jednom pokoji - aby jste si je neroztahala po celem byte.
Jinak stenice maji nekolik stadii a postriku je pry zpravidla potreba nekolik, vzdy v intervalu po par tydnech - kvuli vajickum.

Datum: 28.07.2017

Vložil: Romana H

Titulek: Re: Re: Jak dlouho po postriku mohu nachazet stenice?

Ja se nestehuju z pokoje ja spim s miminem v obyvaky a manžel se starsimi detmi v pokoji. Jenze tyden prave byli na dovolene... No nicmene uz je klid. Pokud mate stenice znovu po tolika postricich i tekonstrukci rekla bych ze k vam lezou odjinud... Nebo to firma neudelala kvalitne no

Datum: 23.06.2017

Vložil: Lucie

Titulek: Dýmovnice nefunguje

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Koupila jsem nájemní dům v romské lokalitě, kde se štěnice vyskytují často , tento dům byl zamořen kompletně, tak ze vyschlé štěnice a trus jsme našli i v kuchyních , nicméně dům byl min. 1 rok prázdný nikdo tam nebydlel, a zároveň se tam netopilo v zimě, tedy nízká teplota. Zajímalo by me jestli je možné aby štěnice přežila více než jeden rok bez potravy. Protože teď se tam nastěhovali nový nájemnici a v jednom z bytu se štěnice objevili, v dalším už ne. Já si myslím ze to dotáhli sebou, protože v domě kde bydleli předním byli také v minulosti, ale oni tvrdí ze to začalo až tady. A viděla jsem ty štěnice, byli to dospěli velcí jedinci, a dívali jsme se pod linoleum, tam to bylo úplně čisté, ani žádný trus. Každopádně jeste předním než se nastěhovali jsme v celém domě zapálili několik dýmovnic Cytrol super. A poté co se tam nastěhovali mi za několik dni hlásili ze jsou poštípání, tak jsme zapálili jeste další dýmovnice Cytrol super ve všech bytech a obydlené byty jsme vystrikali Cimetrolem což by mělo byt efektivní, nicméně, uz druhy den po zásahu jim ty štěnice vesele lezly po bytě, dokonce po stropě a za bílého dne a v noci jich prý nacházejí hodně. Tak jak je možné ze je to nezabilo???! Vím ze i deratizacni firmy používají cimetrol. Jinak bych se chtěla zeptat kolik by vyšel tento zákrok přímo u deratizacni firmy, 6 bytu o cca 40ti m2 celkem je to něco kolem 250 m2 plochy, v Krásném Brezne, Usti nad Labem, můžete me kontaktovat na lucie.zemanova111@gmail.com, předem děkuji, L.

Datum: 26.06.2017

Vložil: admin-1

Titulek: Re: Dýmovnice nefunguje

Dobrý den,

možné jsou obě varianty - mohli si to přinést, ale klidně mohlo něco přežít. Museli bychom mít více informací a také vidět současný nábytek - pak to lze říct jednoznačně. Dýmovnice - řečeno zde už po sté - je bez postřiku k ničemu! Nevím, jak ten fenomén vznikl, ale je to mezi lidmi rozšířeno opravdu hodně.
Tato dýmovnice i cimetrol se opradu na štěnice používá, ale také již po sté - přípravek není všechno! I tím nejméně účinným přípravkem štěnice zlikvidujete - jde však o metodiku a praxi. Můžete mít i lepší přípravek než je cimetrol a stejně nic nezmůžete, když nevíte jak. Na e-mail Vám ještě napíšu.

Datum: 23.06.2017

Vložil: Simona

Titulek: štěnice

Dobrý den,vyskytl se nám problém a našli jsme doma štěnice které jsme si zdřejmě dovezly domů z víkendové navštěvy tam jsme je objevili,když jsem přijela domů vše jsem prala automaticky na 60 ale zdřejmě nekde v tašce asi naka zůstala.....Lítala jsem s malým po doktorech a porad jsme dostavali mastičky na lergie,vše jsem prala na 60 2x tydně vytírala utírala prach atd. nemohli jsme přijít na to z čeho to má. Jsem z toho na prášky dávám si to za vinu. Bydlíme v 2 patrovém domě a přímo na jedné zdi s namí sousedí sousedů neobytné prostory až pak přez dvorek mají obytný dům. Rozhodla jsem se použít dýmovnice Cytrol Super SG - dýmovnice 120 g V domě máme 2 mítnosti zhruba 4x4 m v jak dole tak nahoře (dvě jsou menší) a mezy nimi chodbičku. Kdybych dala dýmovnici na chodbičku dole mezy 2 místnosti dostane se mi dým i na horu po schodech do ostatních místností? Mám dům hlídat? Mame plastová okna a dveře myslíte že je potřeba obeznamit sousedy? aby někdo nevolal Hasiče? Po jak dlouhé době mám opakovat? A kolikrát? myslíte že nám dýmovnice od problémů pomohou? A jak se po tom mám chovat samozdřejmě jsem vyčetla že vše vyprat,mohu normalně vytírat 2xtydně vodou se savem omýt tak i vnitřek skříní a povrchy? Vyprat vysavačem čalounění postele? Atd? Hodně jsem vyčetla že lidé povolavají na to fyrmy a také částky u kterých jsem valila oči a vzhledem k tomu že jsem s malým sama tak nevím jestli bych takový obnos dala dohromady. Celá situace je mi nepříjemná a stydím se za to.... Moc prosím o radu a předem děkuji.

Datum: 26.06.2017

Vložil: admin-1

Titulek: Re: štěnice

Tak v prvé řadě - není se za co stydět! Štěnice jde za krví, ne za organickými zbytky (čili špínou..) Rozhodně zavolejte firmu, myslím, že najdete kvalitní firmu i za slušnou cenu.
Dýmovnice je bez postřiku k ničemu, praním nic nevyřešíte.

Datum: 22.06.2017

Vložil: Karel

Titulek: Kdy je mohu čekat?

Dobý den.Začátkem května 3. se k nám do RD nastěhovala dcera se dvěma dětmi do vyhrazeného pokoje.18.6. jsme se s přítelkyní dozvěděli že měla v bytě kde žila štěnice a ze strachu že by jsme jí neposkytli dočasné bydlení nic neřekla.V jejím bytě byl pokousaný prý jen syn a to velice který spal sám ve svém pokoji.Dcera s malou vnučkou spala v obýváku a poštípané nebyly.Okamžitě toho 18.jsem hledal informace co a jak vypadá a na co se zaměřit ale nic co by světčilo o výskytu jsem nenašel,ani vnuk který v tomto pokoji spí se sestrou a mámou není poštípaný.19.th jsem pro jistotu sehnal od kamaráda co se zabývá deratizacemi namíchaný prostředek(vypadalo to jako mléko,název nevím)a celí pokoj postel postýlku za obrazy koberec cca 0,75l jsem použil na postřik,pokoj má cca 4 krát 4,5m.Oblečení a ložní prádlo jsme vyprali na 60 a nyní stále sleduji co se bude dít,kontroluji rošt v postýlce ale nic podezřelého jsem nenašel.Ostatní pokoje(naší ložnici a obývák jsem nestříkal)ale kontroluji rošty 2krát denně a také nic.Mám z toho hrůzu a přítelkyně také proto jsem objednal ověřovací pasti které umístím do pokoje kde přebývá dočasně žijící rodina.Myslíte že když po 1,5 měsíci co u nás žijí a z nábytku si přivezli jen tu postýlku,poštípaní nejsou,příznaky zatím žádné,i po vyluxování pokoje a matrace jsem obsah vysypal na světlí podklad a nenašel jsem jedinou stopu po štěnici.Je možné že tam jsou?Moc děkuji

Datum: 22.06.2017

Vložil: Karel

Titulek: Re: Kdy je mohu čekat?

Tak dnes jsem jednu rozmáčknul v dětské postýlce.Okamžitě jsem volal odborníka který tento víkend zasáhne.Jen doufám že to nebude za ten 1,5 měsíce žádné velké zamoření.Fuj je mi z toho na umření,nikdy jsem nic tak nechutnýho neviděl.Držte palce boj začal.

Datum: 26.06.2017

Vložil: admin-1

Titulek: Re: Re: Kdy je mohu čekat?

Tak jste si stihl odpovědět už sám.. Vždy existuje riziko, že se přestěhujete i se štěnicemi. Pokud si jich "vezmete jen málo", bude chvilku trvat, než se to opět rozmnoží. Proto vždy říkáme, že štěnice nelze řešit odstěhováním.
Přejeme hodně zdaru při likvidaci! Je to jen brouk a vždy lze vyhubit!

Záznamy: 1 - 40 ze 827
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek